Lepší vyhořet, než se stěhovat


Pokud máte za sebou stěhovacích manévrů již více, budete odborníky na slovo vzatými. Ono se při stěhování jedná o tři fáze.


1. Balení věcí


Chce to mít systém. Naházet věci ledabyle do krabic, to znamená chaos a velkou ztrátu času při jejich vybalování. Základem je dostatek vhodných krabic a beden a obalových materiálů pro křehčí věci, jako jsou skleničky, porcelán a další nádobí. Bedny si pak pečlivě popište a u rozbitných věcí si připište „křehké“, abyste při manipulaci s nimi byli dostatečně opatrní. Při balení nezapomeňte rovnou na třídění. Nepotřebné předměty, na které akorát padal prach, nepadnoucí a obnošené oblečení, nevhodné dárky a podobně rovnou vyhazujte do kontejneru nebo darujte, ať Vás do nového bydliště již nedoprovází. Platí to i o starém a nevhodném nábytku. Raději si nechte nový byt vzdušnější, s menším množstvím nábytku, než do něj tahat staré krámy. Nové kousky si časem dokoupíte. Takové stěhování může být zároveň i očistným procesem.

rychlé stěhování


2. Samotné stěhování z místa A do místa B


Co nejlépe a nejlaciněji přestěhovat svůj majetek nebo i nějaký objemný nákup, či materiál je důležité . Máte-li k dispozici pár kamarádů nebo rodinných příslušníků, půjde Vám to určitě lehce a s úsměvem. A ještě se dobře pobavíte, až je všechny pozvete za odměnu do hospody na pivo nebo uděláte nějaké grilování.
staré harampádí


3. Rozbalování věcí


Pokud jste si při balení vše správně a prakticky označili, bude to brnkačka. Nemusíte s tím ani spěchat a věnovat se nejdříve věcem denní potřeby, které aktuálně potřebujete a třeba až po týdnech vybalovat věci méně potřebné. Podle aktuální situace a počtu skříní. Důležité je vědět, kde co je a nemuset hodiny hledat oblíbené tričko nebo kartáček na zuby.

Stěhování může i bavit. Čekají-li Vás lepší zítřky, tak určitě.